Eylül 2012, son hafta olayları

HAFTANIN EN’LERİ
PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 24 – 30 Eylül tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Haftanın En’lerini” 5 başlık altında sıraladı;

HAFTANIN GÜNDEMİ: NEŞET ERTAŞ’IN VEFATI…
Türk Halk Müziği besteci ve yorumcusu Neşet Ertaş’ın kanser hastalığı sonucu hayatını kaybetmesi 790 haberle gündemin ilk sırasında yerini aldı. Tunceli’de PKK’lıların askeri personel taşıyan minibüs ve onu koruyan cipin geçişi sırasında yol kenarına park ettikleri bomba yüklü aracı patlatması sonucu şehit olan 7 asker 548 haberle haftanın 2.önem teşkil eden konusu oldu. Savcılık kararı ile Turgut Özal’ın mezarının açılması 165 haberle gündemin 3.sırasına yükseldi. Dünya Supersport Şampiyonası’nın Şampiyonu Kenan Sofuoğlu 89 haberle gündemin 4.sırasında yer buldu. Ortadoğu’da protesto gösterilerine yol açan İslamiyet karşıtı filmin yapımcısı Nakoula Basseley Nakoula’nın tutuklanması 49 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sıradan giriş yaptı.

HAFTANIN ÜNLÜSÜ : TÜRKAN ŞORAY
Türkan Şoray 168 haberle gündemin ilk sırasına yükseldi. Orhan Gencebay 107 haberle 2.sırada yer aldı. Sezen Aksu 104 haberle 3.sırayı oluşturuyor. Aksu’yu 97 haberle Hülya Avşar takip ediyor. Sinan Çetin 95 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinin son sırasından giriş yaptı.

HAFTANIN SİYASETÇİSİ : RECEP TAYYİP ERDOĞAN
Siyasetçiler listesinin değişmez lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2771 haberle birinci sıradaki yerini korurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 559 haberle bu hafta da 2.sıradaki yerini koruyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım 379 haberle 3.sırayı oluşturuyor. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan 369 haberle 4.sıraya yükseldi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu 364 haberle PRNet Haftanın En’leri” listesinin siyasetçiler bölümünde son sırasına geriledi.

HAFTANIN SPOR ADAMI: AYKUT KOCAMAN
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman 451 haberle bu hafta da en çok konuşulan spor adamı oldu. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim 382 haberle bu hafta da 2.sıradaki yerini koruyor. Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş 270 haberle 3.sıraya yükseldi. Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba 269 haberle bu hafta da 4.sıradaki yerini koruyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım 242 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesinde son sıraya geriledi.

HAFTANIN SPORCUSU : FELİPE MELO
Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo 282 haberle bu hafta en çok haberi okunan sporcu oldu. Beşiktaş’lı futbolcu Ricardo Quaresma 203 haberle 2.sırada yer aldı. Galatasaray’lı futbolcu Burak Yılmaz 168 haberle 3.sırayı oluşturuyor. Yılmaz’ı 167 haberle Fenerbahçe’li futbolcu Milos Krasic takip ediyor. Fenerbahçe’li futbolcu Miroslav Stoch 166 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sırasından giriş yaptı.

eylül son

PRNet

(Visited 24 times, 1 visits today)