Aşk kanunları
Posted in Eğlence

Aşk kanunları

Aşk kanunları İşte kimi zaman düşündüren, kimi zaman da güldüren aşk kanunları: – Harris Aksiyonu : Bütün iyiler kapılmıştır. –…

damla
Posted in Yaşam

Sinek vızıltısı ile başlayan mükemmel plan

Üzerinde ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın, bazen en mükemmel planlar bile suya düşebilir.

zengin, fakir
Posted in Yaşam

Fakirliğin faizi…

Zenginlerin vergi kaçırabileceği sayısız yöntem vardır. Fakirler dolaylı vergilerden kaçamadıklarından, oran olarak zenginlere kıyasla çok daha fazla vergi öderler. Yani devletiniz bile fakir olduğunuz için adeta sizi cezalandırır.

18 Mart Çanakkale
Posted in Yaşam

Çanakkale Destanı ile ilgili az bilinen gerçekler

Dünya tarihini değiştiren, tarihimizin en anlamlı direnişlerinden biri olan Çanakkale Zaferi denildiğinde hepimiz Mustafa Kemal’in savaşmayı değil ölmeyi emreden sözlerini, Seyit Onbaşı’yı, Nusrat Mayın Gemisi’ni hatırlıyoruz.

gecici-surucu-belgesi
Posted in Yaşam

Geçici Sürücü Belgesi Sorgulama

Geçici Ehliyet Nedir ?
01 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni ehliyet başvuru yapanların yada ehliyetini yenileyecek olanların ehliyetleri PTT kargo aracılığıyla gönderilmeye başladı

yeni_askerlik
Posted in Yaşam

Yeni Askerlik Modeli

Yeni Askerlik Modeli Yeni askerlik sistemi ne zaman başlayacak? Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak? Askerlik süresi düştü mü? Yeni…

TFF girişi
Posted in Yaşam

60 Yıllık Süper Lig Tarihi Değerlendirmesi

AA’da yer alan habere göre geride kalan 60 sezon baz alınarak yapılan değerlendirmede, lig tarihinde, bir sezonda ve bir maçta ortaya çıkan “en”ler şöyle

bireysel_emeklilik_iptali
Posted in Yaşam

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir? Katılmalı mıyım?

Herkesin bir kendini gerçekleştirme yani hayali olup da yapmak istediği ihtiyaçları vardır. Bunlar okul, kariyer, hayat şartları derken ötelediğimiz küçük hayallerdir.

sosyete
Posted in Yaşam

Sosyeteye giriş ve yükselme yöntemleri nelerdir?

Gerçek anlamı “topluluk, toplum, cemiyet” olan sosyete kelimesinin Türk toplumunda gerçeğinden sapmış bir anlamı vardır. Türk Dil Kurumu’na göre Türkiye’deki sosyete kelimesine yapılan anlam yüklemesi “Bir topluluktaki gelir düzeyi yüksek ve kendilerine özgü yaşama biçimleri olan topluluk” olarak tanımlanmıştır.

YSK Genel ve Yerel Seçimleri
Posted in Yaşam

YSK Genel ve Yerel Seçimleri

2019 yerel seçimleri için seçim propagandası ve yasakları ne zaman başlayacak? Kesin aday listeleri ne zaman belirlenecek? Seçime katılabilecek siyasi partiler ne zaman duyurulacak? 2019 mahalli idareler seçimi için süreç nasıl işleyecek?

At, Eşek, İnek hikayesi
Posted in Yaşam

İnek, Beygir ve Eşek Hikayesi

Bir inek, bir beygir, bir eşek, etrafa dağılıp insanların ne yaptıklarını öğrenmeye ve üç yıl sonra tekrar buluşmaya karar verirler… Her biri başka yöne gider.

renkler
Posted in Yaşam

Renklerin Anlamları ve Etkileri

Renklerin bir kısmı diğerlerine göre daha kolay farkedilir, bazıları fizyoloji ve psikolojimizi olumlu veya olumsuz yönde daha çok etkiler. Çalışma ortamında renklerin doğru kullanımı, üretkenliği artırabilir; yaşanılan iç, dış mekanların daha ergonomik ve sevimli olmasını sağlayabilir.