Sınavdan Önce Çalışmak İçin En İyi Zaman Tablosu

Ders çalışan çocuk

Sınavdan Önce Çalışmak İçin En İyi Zaman Tablosu
Merhaba arkadaşlar, yaklaşan sınavlarınıza hazırlanıyor musunuz ve sınava hazırlanmak için mükemmel bir zaman çizelgesi mi istiyorsunuz? Cevabınız evet ise, o zaman mükemmel bir web sitesindesiniz çünkü burada size sınava hazırlanmak için uygun bir zaman çizelgesi getirdim.

Bu zaman çizelgesinde mola vermek, arkadaşlarınızla sohbet etmek, şekerleme yapmak için zamanınız olacak. Bu makale sizin ve sizin için çok önemli ve faydalı olacak, bu yüzden blogu sonuna kadar okumalısınız. O halde daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

Hangi saatlerde verimli ders çalışılır?
08.00-11.00: Ders için en uygun zaman dilimi kortizon gibi uyanıklık veren ve kişinin dinamik olmasını sağlayan hormonlar en çok bu zaman diliminde salgılanıyor. Bu saat aralıkları; planlama, düzenleme ve ileriye dönük yapıcı fikirler üretmek için en verimli zamanlar.

Sabah 05:30’da:-
Arkadaşlar sınav günlerinde sabah 5:30’da kalkıp zinde olmanız gerekiyor. Taze olduktan sonra bir meyve veya biraz kuru meyve yiyin. Kuru meyveler veya meyveler sadece beslenme sağlamak için faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda size enerji vermenize ve zihninizi güçlendirmenize yardımcı olacak doğal şeker içerir.

Sabah 6’da: –
Sabahın erken saatleri en enerjik zamandır, bu yüzden çalışmanıza en zor konu ile başlamalısınız. Ve zor konunuzu 2 saat boyunca okumalısınız.

Ama isterseniz 1 saatlik okumadan sonra 10 dakika ara verebilirsiniz. Ve bu mola saatinde esneme ve egzersiz yapabilirsiniz.

Sabah 8’de: –
2 saatlik okumanın ardından kitaplarınızı bir kenara bırakın ve 1,5 saat ara verin. Bu mola saatinde su içebilir ve kahvaltı yapabilirsiniz, kahvaltınızın proteinler ve kompleks karbonhidratlar içermesi gerektiğini unutmayın.

Proteinin vücudumuzu sağlıklı tutmak için çok önemli olduğunu biliyor olabilirsiniz. Bu nedenle sınav günlerinde yeterince protein almayı unutmamalısın. Bazı protein örneklerinden bahsedersem, yumurta akı, süt, lor, filiz, yulaf, dalya ve daha pek çok şey olabilir.

Sabah 9:30’da:-
Bu saatte sabahları okuduğunuz herhangi bir konudan deneme sınavı yapabilirsiniz. Ama gerçek bir sınav veriyormuş gibi davranmanız ve sınavda geçirdiğiniz süre içerisinde ödevinizi çözmeye çalışmanız gerekiyor.

Bu görev için 2 saat uğraştım ama sınava gireceğiniz saate göre süreyi ayarlayabilirsiniz. Deneme sınavından sonra ara verin ve biraz eğlenin.

Bunu da oku :  Eyyam-ı Bahur Sıcakları: Baharın Can Veren Isısı

ÖĞLEDEN SONRA 12:30:-
Şimdi kağıdı kontrol edin ve nerede hata yaptığınızı işaretleyin. Hataları bulduktan sonra onları tekrar gözden geçirin ve bu görev sizin için oyunun kurallarını değiştirecek.

13:30:-
Hataları çözdükten sonra her şeyi bir kenara bırakıp öğle yemeği yemenin zamanı geldi. Öğle yemeğinizde protein, sebze, lor, dal vs. almalısınız.

14:30:-
Bu dönemde kendinizi çok uykulu hissedeceksiniz ve bu yüzden en sevdiğiniz kitabı okumanızı tavsiye edeceğim. Çünkü en sevdiğiniz kitabı okuduğunuz zaman o okumaktan keyif alacak ve uykuya dalmayacaksınız.

Burada 2 saat okumanız gerekiyor ama arada 15:30’da mola verebilirsiniz.

ÖĞLEDEN SONRA 4.30:-
Şu anda bir mola verin ve yürüyüşe çıkın ya da arkadaşlarınızla buluşun ama arkadaşlarınızla başka konular hakkında konuşmayın. Arkadaşlarınızla tartışarak kafa karışıklığınızı giderebilirsiniz.

17:30:-
Şimdi okuduğunuz kitaptan yeni bir konu veya yeni bir konu okuyun. Ortada bir mola vererek iki saat okumaya devam edin.

AKŞAM 7:30:-
7:30’da akşam yemeğini almalısın. Ve burada 1 saat zaman alacaksınız.

ÖĞLEDEN SONRA 8:30:-
Şimdi yeni bir konu veya yeni bir konu alın ve 1,5 saat boyunca okuyun.

AKŞAM 10:-
Şimdi yatağa git ve 7,5 saatlik uygun bir uyku çek. Zihninizi düzgün bir şekilde çalıştırmak ve hafıza gücünüzü artırmak için uykunun çok önemli olduğunu unutmayın.

Yani, bu sınavdan önce çalışmak için zaman çizelgesiydi. Ve bugünlük bu kadar, yakında bir sonraki blogda görüşmek üzere, o zamana kadar bol şans.


Best Time Table for Study Before Exam
Lesson Study is a professional development programme that involves teachers working in small groups to plan lessons that address a shared learning goal for pupils. They then deliver these lessons while their peers observe, and refine the lesson plans based on feedback and review.

Hey guys, are you preparing for your upcoming examination, and you want a perfect timetable to prepare for your exam? If yes then you are on the perfect website because here I have brought for you a proper timetable to prepare for your exam.

Bunu da oku :  Arap İç Savaşları: Karmaşık Tarih ve Derin Çatışmalar

In this timetable, you will get time to take breaks, to catch up with your friends, to take a nap. So this article is going to be very important and helpful for you and you, so should read the blog till the end. So without wasting any more time let’s get started.

Morning at 5:30 AM:-
Guys, during your exam days, you have to wake up at 5:30 AM and get fresh. Once you get fresh have a fruit or some dry fruits. Dry fruits or fruit are not only beneficial to provide nutrition but also have natural sugar that will help you to give you energy and boost your mind.

Morning at 6 AM:-
Early morning is the most energetic time that’s why you should start your study with the most difficult subject. And you have to read your tough subject for 2 hours long.

But if you want then you can take a break for 10 minutes after 1 hour of reading. And in this break time, you can do stretch and exercise.

Morning at 8 AM:-
After completing 2 hours of reading keep your books aside and take a break for 1.5 hours. In this break time, you can hydrate yourself and consume breakfast, remember that your breakfast should contain proteins and complex carbohydrates.

You may know that protein is very essential to keep our body healthy. That’s the reason you should keep in mind to take enough protein in your exam days. If I mention some examples of protein then it could be egg white, milk, curd, sprouts, oats, dalia, and many more.

Morning at 9:30 AM:-
At this time, you can take a mock test from any subject you have studied in the morning. But you have to pretend like you are giving a real exam and you have to try to solve your paper within the time you spend in the exam.

I have taken 2 hours for this task but you can set the time according to the time you are getting in the exam. After the mock exam take a break and have some fun.

Bunu da oku :  Sosyeteye giriş ve yükselme yöntemleri nelerdir?

12:30 PM:-
Now you check out the paper and mark where you did mistakes. After finding out the mistakes revise them again and this task will be a game-changer for you.

1:30 PM:-
After resolving the mistakes it’s time to keep everything aside and have lunch. In your lunch, you have to take protein, vegetables, curd, dal, etc.

2:30 PM:-
At this time, you will feel very sleepy and that’s why I will recommend you to read that book which is your favorite. Because when you will read your favorite book you will enjoy that reading and you will not fall asleep.

Here you have to read for 2 hours but you can take a break in the middle at 3:30 PM.

4:30 PM:-
At this time take a break and go for a walk or meet with your friends but don’t talk about other topics with your friends. You can clear your confusion by discussing it with your friends.

5:30 PM:-
Now read a new subject or a new topic from the book you were reading. Keep reading for two hours by taking a break in the middle.

7:30 PM:-
At 7:30 you have to take your dinner. And here you will get 1 hour of time.

8:30 PM:-
Now take a new subject or new topic and read for 1.5 hours.

10 PM:-
Now go to bed and take proper sleep of 7.5 hours. Remember that sleep is most important to properly function your mind and to boost your memory power.

So, this was the time table for study before exam. And that’s all for today see you soon in the next blog, till then best of luck.

5/5 - (7 votes)
(Visited 8 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment