iPhone 4S çıktı ama hayal kırıklığıyla!

Aylardır merakla beklenen etkinlikte iPhone 5 yerine iPhone 4S haberi geldi. Apple, yaşattığı bu hayal kırıklığının cezasını çekmeye başladı bile.

iPhone ile hızlı bir çıkış yakalayan Apple, teknoloji tutkunlarının merakla beklediği etkinliği nihayet gerçekleştirdi. Ancak beklentiler, tam olarak karşılığını bulamadı ve iPhone 5 yerine iPhone 4S haberi geldi.

Etkinliğin, diğerlerinden en önemli farkı, firmayı şahlandıran CEO olan Steve Jobs yerine gelen yeni isim Tim Cook’un sahnede olmasıydı. Tabi, tek fark CEO’nun değişimi olmadı. Jobs’tan gelen flaş yenilikler, bu sefer yerini sessizliğe bıraktı.

iPhone 4S, tahmin edildiği gibi satılmakta olan iPhone 4’lerden çok daha hızlı bir işlemciye sahip olan ve Full HD (1080p) çekim yapabilen bir model.

İzleyenlerin heyecanına karşılık veremeyen bu gelişme, yatırımcıları da üzmüş olacak ki; Apple hisseleri yeni bir model duyurmasına rağmen düşmeye devam etti.

iphone 4s

Yatırımcılardan gelen bu sert tepki, firmanın mühendisleri ve yöneticileri üzerinde iPhone 5’i en kısa zamanda satışa hazır hale gatirmeleri için önemli bir baskı unsuru olacak gibi görünüyor.

Gelelim fiyatlara… iPhone 4S’in -her zamanki gibi- 3 modeli olacak. Bu modellerden 16 GB olanı 199 dolardan sunulacakken, 32 GB sürümü 299 dolardan alıcı bulacak. 64 GB hafızalı iPhone 4S ise -tahmin ettiğiniz gibi- 399 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. Bahsi geçen fiyatların, 2 yıllık kontratlı fiyatlar olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Ürünün ön siparişi 7 Ekim’de başlarken, 14 Ekim’de Amerika, Japonya ve Almanya gibi ülkelerde piyasada olacak. 28 Ekim’de de 2. dalga, farklı ülkelere ulaştırılacak. Merak etmeyin, 28 Ekim’deki pakette de Türkiye yer almıyor. Ürünün, yıl sonuna kadar 70 ülkeye ulaştırılmış olması bekleniyor.
SDN

(Visited 3 times, 1 visits today)