Apex Legends

Apex Legends

Apex Legends
Apex Legends, Respawn tarafından geliştirilen ve 4 Şubat 2019’da Xbox One, PlayStation 4 ve PC (Origin yoluyla) için Electronic Arts tarafından dijital olarak yayımlanan, ücretsiz bir bilim-kurgu birinci şahıs hayatta kalma nişancı oyunudur. Titanfall ile aynı evrende geçen oyun, Microsoft Windows , PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Şubat 2019’da piyasaya sürüldü. Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra 50 milyondan fazla indirme ve 1 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaştı.

Apex Legends Oynanışı
Apex Legends, kahraman nişancı konseptini alan bir Battle Royale oyunudur. Titanfall 2’deki olaylardan 30 yıl sonra gerçekleşmektedir. Apex, Efsaneler’i bir araya getirmesinden dolayı çoğu battle royale oyunundan farklıdır. Bu Efsaneler; Ofans, Savunma, Destek ve Rekon gibi rollere giren benzersiz yeteneklere sahip kahramanlardır. Oyuncular üç kişilik takımlara ayrılırlar, Her oyuncu sırayla diğerlerinden farklı bir efsane seçer, ve her maçta 20 takım birbirleriyle yarışır. Tüm takımlar ekipmansız başlar, ve oyunun haritasının üzerinden dropship ile uçar. Buradan haritada ulaşabilecekleri herhangi bir noktaya düşerler. Takımlar oyun haritasını silahlar, cephane ve diğer ekipmanlar için araştırmalıdır, aynı zamanda son takım olarak ayakta olmaya çalışmalı, haritada sürekli daralan güvenli bölgenin içinde kalmalıdırlar. Bir oyuncu savunmasız bir şekilde yaralanma durumuna düşebilir, takım arkadaşlarından birisi bu durumda o oyuncuyu kurtarmalıdır. Eğer oyuncunun yaralanmadan sonra sağlık durumu biterse, oyundan elenmiş olur, bu da oyuncunun ekipmanlarını ve bir pankartını ortada bırakır ve diğer oyuncular bu ekipmanlara erişebilir. Takım arkadaşları pankartı ele geçirip Spawn Beacon’a götürürse, oyuncu yeniden canlandırılabilir, limitli bir zaman içerisinde. Apex, hem takım arkadaşları ile sesli sohbet iletişimine sahiptir hem de oyuncunun silahlar, rakipler veya ralli noktaları gibi harita özelliklerini pinglemesine izin veren bağlamsal tek tuşlu iletişime sahiptir.

Apex Legends ücretsiz olarak oynanabilir ve mikro dönüşümlerle desteklenir. Bu oyuncuya seçtikleri karakteri kişiselleştirme fırsatı verir. Apex Paketleri açılarak yeni kozmetik ürünler kazanılabilir. Apex Paketleri, deneyim seviyesi kazandıkça elde edilir.

Apex Legends Karakterleri
Oyun şu anda her biri 3 benzersiz yetenek içeren 8 oynanabilir karaktere sahip.
Bloodhound esasen izci sınıfıdır. Pasif yeteneği, düşman oyuncuların nerede olduğunu görmenize izin verirken, Taktik yeteneği bölgeye düşmanlar tarafından geride bırakılan izleri açığa vurmak için kullanılır.
Gibraltar savunma oyuncuları için ideal bir adaydır. Pasif yeteneği düşman ateşini saptırabilecek bir isyan kalkanı ve Taktik yeteneği konuşlandırıldıktan sonra 15 saniye süren bir kubbe kalkanıdır.
Lifeline prototipik tıp sınıfınızdır. Pasif yeteneği, bir takım arkadaşını canlandırmak için kullanılan tek yönlü bir kalkan, Taktik yeteneği ise yakındaki müttefikleri otomatik olarak iyileştiren bir dron.
Pathfinder; Bir ekibin başarıya giden yolu sağlam bir keşif oyuncusu tarafından mümkün hale getirilir. Pasif özelliği, bir sonraki halkanın konumunu ortaya çıkarır ve zipline tabancası, ulaşamayacağı yerlere ulaşmak için kullanışlıdır.
Wraith, ilginç yetenekler listesine sahip çevik bir saldırı savaşçısı. Pasif yeteneği, düşmanlar size veya takımınıza ateş açarken size haber verir. Wraith en yüksek savunmaya sahip olmamakla birlikte, kısa bir süre boyunca sizi neredeyse görünmez ve yenilmez (çemberin dışında bile) yapan aşama değiştirme Taktik becerisi ile kolayca bu sorundan kurtulabilir.
Bangalore, birkaç tane kılığa girmiş standart asker sınıfınız. Pasif kabiliyeti ateş altında artan sürat hızı iken, Taktik yeteneği ise, peşinde koşan düşmanları engelleyebilecek duman kutularıdır.
Caustic, uygulamalı etki alanı silahlarıyla birlikte filolara yardım edebilecek bir savunma sınıfıdır. Taktiksel özelliği, yakında veya atış sırasında patlayan ölümcül gaz tuzakları kullanmanıza izin verir.
Mirage düşmanlarıyla oynamayı sevenler içindir. Taktiksel yeteneği holografik bir tuzağı drop yapmanıza izin verirken, Pasif yeteneği aynı tuzağı alır ve düşmanın eline geçtiğinizde onu dağıtır.

Bunu da oku :  Karpuz Oymacılığı: Leziz Meyveden Göz Kamaştıran Sanat

Apex Legends Yeni Karakterler
Octane isimli yeni karakterin bir çeşit şırınga ile iyileştirme kabiliyetine sahip olacağı düşünülüyor. Sadece kendisini veya takım arkadaşlarını -Lifeline’ın aksine- direkt iyileştirme yeteneğine sahip olan bir karakter, Apex Legends oyuncuları tarafından fazlasıyla talep görebilir.
Wattson; Adında geçen Watt kelimesinden de anlayabileceğiniz üzere elektrikle alakalı bir karakter olan Wattson’ın özel kılan yeteneği ise düşmanları; hapseden, yavaşlatan ve onlara hasar veren bir yoğun elektriksel alan yaratabilmesi. Gibraltar’ın elektriksel alanla koruma yeteneğinin düşmanlara hasar veren ve onları yavaşlatan bir yetenek olarak başka bir karakterde karşımıza çıkması, gerçekten de kullanışlı olabilir.

Yeni karakterler dışında ne olduğu bilinmeyen bir dizi isim de bulunuyor. Bu isimlerın yeni bir karaktar veya silaha ait olabileceği düşünülüyor. Keşfedilen spesifik isimler ise şu şekilde:
✓ Crypto
✓ Husaria
✓ Jericho
✓ Nomad
✓ Prophet
✓ Rampart
✓ Rosie
✓ Skunner

Daha iyi bir oyuncu olmanız için Apex Legends tüyoları
Apex Legends, durumu itibarıyla çok ani gelişen olaylara sahne olan bir oyun. Karakterlerin etrafta kaymak için gibi çevreyi kullanarak yaptığı hareketleri de eklediğimizde nişan almak için çok hızlı bir reflekse sahip olmak gerekiyor.

✓ Nereye indiğinizi bilin
Diğer oyunların aksine Apex Legends’da varsayılan olarak takım lideri diyebileceğimiz “jump master” tarafından ineceğimiz yer kesinleşiyor.
Bu sorunun cevabı oyundan oyuna değişiyor. Her oyun yüksek seviyeli ekipmanların çıktığı yerler değiştiğinden; kendinize güveniyor ve daha fazla çatışmaya girmek istiyorsanız haritada daire içerisinde işaretli olan alana veya kargo gemisine iniş yapabilir, başlarda çatışmadan uzak kalmak ve yeteri kadar ekipman topladıktan sonra savaşmak istiyorsanız ise bu daire ve gemi dışında bir yerleri seçmeyi deneyebilirsiniz.

✓ İletişim kurun
Apex Legends’ın yine diğer oyunlardan sıyrılan bir başka kısmı olan iletişim kurma kolaylığını rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnsanlarla konuşmaktan haz etmeme olasılığınız olsa bile farenin orta tuşuna basarak bir yerleri işaretleyebilir ve karakterinizin sizin için konuşmasını sağlayabilirsiniz.

✓ Düşünce hasar almama avantajını kullanın
Çevreyi lehinize kullanın ve düşünce hasar almadığınızın farkına varın. Uçurum kenarında bile olsanız düşünce hasar almama sayesinde pusudan çok kolay bir şekilde kurtulabilir veya aşağıda gördüğünüz bir rakibin tepesine bir anda inebilirsiniz.

✓ Zengin ganimetli bölgeleri kaçırmayın
Oyunun belki de en çok savaşının geçtiği bölgeler olan ve her el değişen zengin ganimet bölgeleri mevcut. Buralardan elde edebileceğiniz yüksek seviyeli ekipmanlar ile daha dirençli olabilir ve kazanma şansınızı artırabilirsiniz.

Bunu da oku :  Squid Game: Eğlencenin Karanlık Yüzü

✓ Bitiriş hareketleriyle boşa zaman harcamayın
Yere serdiğiniz bir rakibe bitiriş hareketi yapmak ilgi çekici ve eğlenceli olabilir fakat birkaç el atmışsanız siz de bunun yapılmaması gereken bir hareket olduğunu anlamışsınızdır.

✓ Gizli Apex Paketi Robotlarını Bulun
Haritanın etrafındaki çeşitli binalarda saklanmak, eşleşmeler arasında açabileceğiniz yağma kutuları olan Apex Paketleri’ne benzeyen robotlardır.

Ultimate Accelerators, En Çok Lifeline’a Avantaj Sağlıyor
Ultimate Accelerators kullanışlı olsa da, özellikle Lifeline için daha çok kullanışlıdır. Üç adet yararlı yağma içeren bir orbital bakım paketini çağıran onun Ultimate yeteneği, bir savaş durumunu kullanmak için beklemeniz gerekmeyen oyundaki tek yeteneklerden biridir.

Apex Legends’ta lag sorunu yaşıyorsanız
Eğer lagınız varsa giriş ekranında 1 dakika bekleyin ve elinizle sunucuyu değiştirin.

Kapıları Tekmeleyebilirsiniz veya Havaya Uçurun
Sırf bir takım seninle aralarındaki bir kapıyı kapattığında, onların korunduğu anlamına gelmez. Aslında, bir yeri ihlal edip bir takıma girerken sizin için avantaj sağlayan kapıları kullanabilirsiniz.

Efsanevi Katman (Sarı) Yağmalarının Özel Avantajları Vardır
Sarı ile işaretlenmiş yağma (beyaz, mavi ve mor yerine) Apex Legends’de en iyisidir, ama bu sadece sarı bir vücut kalkanının mor veya mavi olandan daha fazla şarjı olduğu için değildir. Çoğu sarı katmanlı yağma ayrıca kendisine bağlı özel perk’lere sahiptir.

Yeniden Dağıtmak (veya Kaçış) için Balonları Kullanın
Haritanın etrafında yüzen bu balonların bir kullanımı vardır: bir maçı ilk başlattığınızda haritaya doğru kaymak için kullandığınız jet paketini yeniden etkinleştirmede yeterli yüksekliğe sahip olmak için onları yukarı doğru zipline yapabilirsiniz.

Tüm Karakterler Aynı Hareket Eder
Apex Legends karakterleri biraz farklıdır ve bazıları daha hafif ve daha dümdüz olduklarını söyleyen animasyonlara sahipken, diğerleri daha ağır ve daha fazla hantaldır. Apex Legends, bazı karakterlerin diğerlerinden daha yavaş hareket edebileceği hissi vermesine rağmen, bu sadece sunumun bir numarasıdır.

✓ Keskin Nişancı Kapsamları, Mermi Düşüşü ile Başa Çıkmanıza Yardımcı Olacak
100 metreden daha uzak olan herkesi vurduğunuzda mermi düşüşü ile mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Uzun mesafelerde yerçekimi atışlarınızı düşürür. Bu da onları kafalarından indirmeyi zorlaştırabilir. Ne kadar mermi düşeceğini tahmin etmenize gerek yok. Keskin nişancı kapsamları sizin için bu işi yapacak.

✓ Cephane ve Parçaları Aramak için Ping’leri Kullanın
Ping sistemi, yalnızca düşman yerlerini işaretlemek veya takım arkadaşlarına silah göstermek için değildir. Aslında son derece sağlamdır ve birçok farklı durumda kullanılabilir. Butona basılı tutarsanız, takım arkadaşlarınıza saldırmayı planladığınız veya uzaktakileri gördüğünüzü söylemek de dahil olmak üzere bir ping çarkı çağırabilirsiniz.

Apex Legends için hile açıklaması
Apex Legends Aimbot, Wallhack. Özellikle 3 farklı hile kullanılıyor. Birincisi bulunduğunuz bölgeden farklı bir bölgeye ışınlanma hilesi. İkincisi rakip takımların nerede olduklarını görebilme. Üçüncüsü de rakiplere ateş ederken nişangahınızın rakibe karşı kitlenmesi ve orta daire içerisinde sizi yönlendirmesi

Apex Legends Hilecileri Şikayet Etme – Report Sistemi
Apex Legends’da hile bildirimi yapmak için bu adresten EA web sitesine gidip rapor edebilirsiniz. Bu rehberin hazırlandığı tarih itibariyle oyun içi rapor sistemi bulunmuyor ve hilecileri site üzerinden bildiriyoruz.
https://www.easy.ac/en-us/support/apexlegends/contact/report/

Bunu da oku :  Sevgililer Günü İçin Trend Tırnak Tasarımı Önerileri

Respawn, Apex Legends’ta Hile Yapan Oyunculara Savaş Açtı
Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan ücretsiz Battle Royale oyunu Apex Legends’ta hile yapan oyunculara göz açtırılmayacak gibi görünüyor. Respawn’ın topluluk yöneticisi Jay Frechette, bu tarz durumlar için yeni önemler aldıklarını ve hile yapan oyuncuları platformlarında görmek istemediklerini açıkladı.

Oyunun geliştiricisi Respawn’ın hile ile mücadele etmek için yeni ve gelişmiş yollar üzerinde çalıştığını açıklayan Frechette, çalışmaların gizli kalması gerektiğini belirterek daha fazla detay vermedi. Apex Legends oyuncularının dertli olduğu hile konusu hakkında Respawn ve EA’in birçok uzmanla beraber çalıştığı biliniyor.

Apex Legends Sistem Gereksinimleri
✓ Minimum Sistem Gereksinimleri:
– İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7
– İşlemci (AMD): AMD FX 4350 veya Eşdeğer
– İşlemci (Intel): Intel Core i3 6300 veya Eşdeğer
– Bellek: 6 GB – DDR3 @1333 RAM
– Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ HD 7730
– Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GT 640
– DirectX: Sürüm 11 Uyumlu ekran kartı veya eşdeğeri
– Depolama: 22 GB boş alan
– Çevrimiçi Bağlantı Gereksinimleri: 512 KBPS veya daha hızlı internet bağlantısı

✓ Önerilen Sistem Gereksinimleri:
– İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7
– İşlemci (AMD): Ryzen 5 CPU veya Eşdeğer
– İşlemci (Intel): Intel Core i5 3570K veya Eşdeğer
– Bellek: 8 GB – DDR3 @1333 RAM
– Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ R9 290
– Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 970
– DirectX: Sürüm 11 Uyumlu ekran kartı veya eşdeğeri
– Depolama: 22 GB boş alan
– Çevrimiçi Bağlantı Gereksinimleri: Geniş bant bağlantısı

✓ PC Ayarları
– Adaptive Resolution FPS Target: 0 (off) – 100 (Aktif edildiğinde TSAA gerekir)
– Adaptive Supersampling: Disabled / Enabled
– Anti-aliasing: None / TSAA
– Aspect Ratio: 4:3 and 5:4 / 16:9 / 16:10 / 21:9
– Ambient Occlusion: Disabled / Low / Medium / High
– Color Blind Mode: Off / Protanopia / Deuteranopia / Tritanopia
– Display Mode: Full screen / Windowed / Borderless Window
– Dynamic Spot Shadows: Disabled / Enabled
– Effects Detail: Low / Medium / High
– FOV: Slider (70-110)
– Impact Marks: Disabled / Low / High
– Model Detail: Low / Medium / High
– Ragdoll: Low / Medium / High
– Spot Shadow Detail: Disabled / Low / High / Very High
– Sun Shadow Coverage: Low / High
– Sun Shadow Detail: Low / High
– Texture Filtering: Bilinear, Trilinear, Anisotropic (2x, 4x, 8x, 16x)
– Texture streaming budget: None / 2GB VRAM / 2-3 GB VRAM / 3 GB VRAM / 4 GB VRAM / 6 GB VRAM / 8 GB VRAM
– V-Sync: Disabled / 3x buffered / Adaptive / Adaptive (1/2 rate)
– Volumetric Lighting: Disabled / Enabled

Apex Legends offical website

5/5 - (1 vote)
(Visited 1 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment